Regulacje dotyczące mobbingu zostały wprowadzone od polskiego kodeksu pracy w roku 2004 i były konsekwencją implementacji prawa unijnego z naszym porządkiem prawnym. O tym z jak skomplikowaną i jednocześnie ważną regulacją mamy do czynienia, świadczą niezliczone ilości publikacji oraz mnogość orzeczeń Sądu Najwyższego, które przybliżają nas do właściwej interpretacji tych przepisów.
W profesjonalnej, a jednocześnie przystępnej formie podczas 4-godzinnego wykładu przedstawimy Państwu tę skomplikowaną materię przez pryzmat kancelarii, która sprawami mobbingu (a co za tym idzie roszczeniami o odszkodowanie, bądź zadośćuczynienie) zajmuje się niezwykle często.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym doświadczeniom unikniecie Państwo porażki, jaką bez wątpienia jest proces o mobbing zarówno ze strony pracownika, który został takim działaniom poddany, jak również ze strony pracodawcy, który na tego typu roszczeniach ryzykuje nie tylko odszkodowaniem ale również wizerunkiem i dobrą marką.
Program szkolenia obejmuje:
- Omówienie definicji mobbingu ze szczególnym uwzględnieniem sądowej praktyki
- Rodzaje roszczeń przysługujących pracownikowi w związku z mobbingiem, z uwzględnieniem nowelizacji kodeksu pracy z roku 2019
- Omówienie często pomijanej kwestii regresowych roszczeń odszkodowawczych wobec mobbera
- Praktyczne rozwiązania z zakresu polubownego rozstrzygania sporów związanych z mobbingiem.
- Prawnokarne aspekty stosowania mobbingu
Zapraszamy także na: szkolenia prawo pracy warszawa.
Powrót